Artysta z rejonu: Małopolskie / Kraków

Singiel (Radio)

Posłuchaj więcej naszych singli

Teledysk

Ponad 100 tys. widzów w kilka dni od premiery!

Okładka i foto

Dane

  • MuzykaMarcin Szczurski
  • TekstWojciech Byrski
  • ProdukcjaPrzemek Puk

Informacje o tym singlu

Muzycznie singiel to produkcja Przemka Puka. Lekki, ale rytmiczny pop z nutą disco i szybko wpadającą w ucho melodią.

Do singla powstał profesjonalny teledysk w wakacyjnych, nadmorskich klimatach.

Marcin Szczurski dotychczas znany jest przede wszystkim w Internecie, gdzie jego utwory oglądają tysiące widzów na Youtube. Jego single powstają z najlepszymi w polskiej branży, każdy utwór prezentuje inne oblicze i porusza odmienny problem życia codziennego i funkcjonowania w społeczeństwie. Za chwytliwymi, popowymi utworami kryje się zaskakująco głębokie przesłanie, które może być podstawą do niejednej społecznej dyskusji. Najnowszy singiel Marcina – “Prawdziwy Facet” właśnie przekroczył 100 tysięcy wyświetleń w sieci!

“Prawdziwy Facet” to hymn mężczyzny XXI wieku, który musi sprostać wielu wymaganiom i normom społecznym. “Powinien więc dobrze zarabiać, założyć rodzinę, mieć ładną kobietę, karierę, świetne ciało…” – wylicza Marcin i dodaje: “Przecież mężczyźnie może zdarzyć się także płakać i mieć gorsze momenty. Mężczyzną może być też człowiek czuły, niekoniecznie majętny ale za to wrażliwy, prawdziwy – tj. z bogatą duszą i dobrym sercem.”. Artysta poprzez swoją piosenkę chce więc poruszyć stereotypowy pogląd na mężczyzn, który może być dla nich krzywdzący: “Tworząc tę piosenkę chciałem poruszyć temat tabu, opowiedzieć o męskiej emocjonalności, przez którą sam kiedyś cierpiałem. Facet to nie tylko macho. Chciałbym by mój singiel stał się tematem do dyskusji na ten temat.” – dodaje ambitny 29-latek z Krakowa. Marcinowi muzyka pozwoliła przetrwać najtrudniejsze momenty w nastoletnim życiu. To właśnie wtedy zaczął komponować, to go uratowało. 

Artysta do pracy nad swoją muzyką zaprasza najlepszych w polskiej branży muzycznej – każdy jego singiel to owoc pracy z inną gwiazdą wśród autorów tekstów i produkcji muzyki pop. Dotychczasowe jego single powstały z Michałem Wasilewskim, a także duetem Kumór & Buczkowski. Aktualny – popowy, i bardzo chwytliwy, rytmiczny z nutą disco utwór “Prawdziwy Facet” powstał we współpracy z producentem Przemkiem Pukiem odpowiedzialnym za wiele hitów tak znanych Artystów jak Natalia Szroeder, Grzegorz Hyży czy Antek Smykiewicz. Słowa powstały natomiast z pomocą Wojtka Byrskiego, którego teksty mogliśmy usłyszeć w utworach Lady Pank, Iry czy Cugowskiego.

Muzyka Marcina podoba się w Internecie – singiel właśnie przekroczył 100 tysięcy wyświetleń w serwisie Youtube, i choć jego dotychczas najpopularniejszy utwór – “Zmrok” dotarł do jeszcze większej grupy odbiorców, to właśnie “Prawdziwy Facet” rokuje obecnie na jego najlepszy singiel – tak dużą popularność singiel zdobył już zaledwie po tygodniu od premiery.

Artysta nie poprzestaje na singlach i idzie o krok dalej – właśnie skończył pracę nad własnym albumem “W poszukiwaniu siebie”, w którym zdecydowanie stawia na muzyczną jakość – krążek powstał we współpracy z wieloma producentami odpowiedzialnymi za liczne hity polskich gwiazd muzyki pop. Nie bez znaczenia jest też warstwa tekstowa umieszczonych na trackliście utworów – artysta przybliża czego możemy spodziewać się po jego krążku: “Chcę opowiadać o emocjach, problemach życia codziennego i poszukiwaniach swojego miejsca w świecie w różnych popowych, melodyjnych i łatwych do zapamiętania – dźwiękach.” Premiera tego ciekawie zapowiadającego się albumu zaplanowana jest na jesień tego roku.

W następnej kolejności Artysta zaproponuje do posłuchania kolejny singiel – “Taksówka”, poruszający w sposób niekonwencjonalny temat ucieczki od problemów. To także produkcja powstała z najlepszymi – do tego utworu Artysta zaprosił m.in. Michała Kusha – laureata wielu Fryderyków, w związku ze współpracą z Darią Zawiałow. Ukaże się on w okolicach wspomnianej wyżej premiery płyty 29-latka.

29-letni Marcin Szczurski mieszka w Krakowie, śpiewa i komponuje od 12 roku życia. Pracuje na co dzień jako analityk, kształci się też na psychoterapeutę, prowadzi warsztaty z kompozycji i muzykoterapii. Marcin prowadził też swoją audycję radiową. 

Social media Artysty:

instagram: marcinszczurski