Artysta z rejonu: Toruń / Kujawsko-pomorskie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaDominika Sztonyk, Rafał Konieczny
  • TekstDominika Sztonyk
  • ProdukcjRafał Konieczny
  • ISRCPL96P2200061
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

DOMINIKA SZTONYK W ŻYCIOWYM I EMOCJONALNYM UTWORZE “ROZSYPANA”

Singiel, który niejednej osobie pozwoli odnaleźć szczęście i zmotywuje ją do działania oraz walki o własne dobro.

“Rozsypana” to kolejny utwór Dominiki Sztonyk, który podobnie jak jego poprzednicy utrzymany jest w refleksyjnym wydźwięku i ma szansę na kolejny sukces radiowy. Jej dotychczasowa twórczość została doceniona przez takie stacje radiowe jak Radio Opole (gdzie jej piosenka “SzczeRAdość” uplasowała się na 2. miejscu, a “Kiedy przyjdziesz ponownie” na 5. miejscu w Opolskiej Liście Polskiej Piosenki), Radio Wnet (Top50), Radio Rekord (1. miejsce na Rekordowej Liście Przebojów), czy Pro-Radio, gdzie oba poprzednie utwory znalazły się w dziesiątce Łagodnych Przebojów. Tym razem singiel to swoista motywacja dla osób, które stały się bezsilne, a towarzysząca im niemoc nie pozwala ruszyć do przodu. Taki klimat idealnie wpasowuje się w goszczącą u nas obecnie jesień oraz rozpromieni każdy szary i ponury dzień.

Nowa piosenka Dominiki Sztonyk to przekaz dla słuchaczy, który ma pomóc im odnaleźć motywację i wprowadzić zmiany do swojego życia. “Każdy potrzebuje osobistego restartu i zaczęcia – może nie od nowa – ale nieco inaczej” – to główny przekaz Artystki, która chce zwrócić uwagę na ważny aspekt życia każdego z nas, czyli własnego dobra. Utwór opowiada o sytuacjach, w których w naszych głowach rodzi się potrzeba zmiany, podążania inną drogą. Dominika zwraca też uwagę na to, iż nie powinniśmy ukrywać naszych prawdziwych emocji, a pokazać co tak naprawdę czujemy. Dzięki temu otrzymamy pomoc i wsparcie, które są bardzo potrzebne przy zmianach zachodzących w życiu każdego z nas.

Ludzie często udają, że są silni i że w ich życiu wszystko jest ok, a czy nie lepiej zwyczajnie zdjąć maski i wprost mówić o tym, co nas rani i co nam w życiu przeszkadza?” – dodaje Artystka.

Muzycznie utwór jest utrzymany w rytmach popu wzbogaconego akcentami gitary akustycznej. Delikatny wokal królujący w piosence w połączeniu z mocniejszymi brzmieniami, nadaje jej dosadniejszego klimatu, skłaniającego do refleksji. Dodatkowo, intensywniejsze fragmenty śpiewu zwracają szczególną uwagę na to co chce przekazać Dominika, co ułatwia słuchaczowi odnalezienie odpowiedniego morału.

Dominika Sztonyk to pochodząca z Torunia śpiewająca studentka psychologii, która w swojej twórczości opowiada o relacjach, uczuciach i poszukiwaniu swojej drogi. Artystka jest też autorką swoich tekstów, co nadaje jej jeszcze większej artystycznej autentyczności. Oprócz muzyki Dominika szkoli się również w kierunku aktorstwa, co na pewno przydaje się przy kręceniu emocjonalnych, mających pokazać prawdziwe uczucia teledysków. Na swoim koncie ma też wiele statusów laureatki w konkursach wokalnych oraz literackich o zasięgu zarówno ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Warto również dodać, że Dominika została dostrzeżona i zaproszona przez Marka Sierockiego do programu “Młodzi Polscy Artyści” w ramach Teleexpressu oraz wystąpiła w polonijnej PepeTV w programie “(Nie)Zwykli Polacy” jako nie(zwykła) artystka. Jej twórczość wyróżniono też w konkursie organizowanym przez Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR oraz została zaproszona na nagrania do Studia Koncertowego Polskiego Radia w Warszawie.

Social media Dominiki:

  • Instagram: domasztyk
  • Facebook: Dominika Sztonyk Artist
  • TikTok: domasztyk