Artysta z rejonu: Wrocław

Okładka i info

Dane

  • MuzykaBartosz Zielony
  • TekstBartosz Zielony, Natalia Pławiak
  • ProdukcjaTabb
  • ISRCPL96P2300017
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

OD COVERU “CHCIAŁEM BYĆ” KRZYSZTOFA KRAWCZYKA DO DEBIUTANCKIEJ PIOSENKI “SAN FRANCISCO”

Dziewczyna, która rozkochała w swojej nietuzinkowej barwie głosu słuchaczy radia VOX FM, zdobywając pierwsze miejsce w konkursie “Pokaż na co Cię stać”, właśnie wspólnie z TABBEM wydała swój pierwszy singiel.

Spokojny, refleksyjny utwór w otoczce tekstu, którego interpretację Artystka pozostawia słuchaczom. 

“San Francisco” to utwór utrzymany w bardzo łagodnym, melodyjnym klimacie. Oryginalna, głęboka barwa głosu Artystki razem z delikatnym podkładem muzycznym tworzą niepowtarzalną harmonię. Współczesna aranżacja sprawi, że każdy słuchacz będzie wracał do niego wielokrotnie.

Natalia Pławiak śpiewa, gra na gitarze i ukulele, a przy tym jest samoukiem. Od kilku lat występuje na różnych wrocławskich wydarzeniach, najczęściej przy akompaniamencie gitary. Jest bardzo aktywna w social mediach – prowadzi TikToka, Instagrama, Facebooka i kanał na YouTubie. Muzykę stawia na pierwszym miejscu, a wydanie singla “San Francisco” było jej marzeniem. Nie zamierza jednak na tym poprzestać i planuje dalszy rozwój swojej muzycznej kariery. Singiel stworzyła we współpracy ze znanym producentem muzycznym Tabbem i jak sama twierdzi, udało im się znaleźć wspólny język w muzyce. Oboje czują muzykę w podobny sposób.

Dzięki muzyce mogę przekazać drugiej osobie to, co tak naprawdę czuję. Cała magia muzyki tkwi w tym, że poprzez dźwięki można przekazać tak wiele emocji, uczuć. W muzyce najważniejszy jest dla mnie przekaz. Bardzo chciałabym trafić tym numerem do serc słuchaczy. Można go rozumieć na wiele sposobów. Może ktoś faktycznie tęsknić, bo tej drugiej osoby nie ma obok fizycznie, jednak czasem mimo codziennej bliskości potrafimy oddalić się od siebie o tysiące kilometrów. Śpiewając o San Francisco niekoniecznie myślę o oddalonym o tysiące kilometrów amerykańskim mieście, a o tym jak bardzo jest daleko. Czasem mimo, że jesteśmy na co dzień obok siebie, to z każdym dniem się oddalamy i w tym tak zatracamy, że potrafimy być oddaleni od siebie właśnie o te tysiące kilometrów – dodaje Natalia.

Artystka jest także laureatką konkursu ”Pokaż na co Cię stać” radia VOX FM, a jej nagranie konkursowe ,,Chciałem być’’ miało ok. 930 000 wyświetleń. W ostatnich latach dwukrotnie została wybrana przez radio RMF FM do konkursu “Twoje 5 minut”, za pierwszym razem docierając do finału. Po udziale w konkursie radia RMF FM nagrała cover wraz z jednym ze zwycięzców, Wojtkiem Jackowiec, a ich współpraca trwa do tej pory. 

Poza muzyką jej życie wypełniają także podróże. Uwielbia odkrywać nowe miejsca i poznawać różne tradycje. Zawodowo Natalia zajmuje się prawem i finansami.