Artysta z rejonu: Kraków / Małopolskie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaMarcin Szczurski
  • TekstMarcin Szczurski, Julia Byrska
  • ProdukcjTabb
  • ISRCPL96P2200074
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

MARCIN SZCZURSKI W RADOSNYM I SKŁANIAJĄCYM DO REFLEKSJI UTWORZE “ŚWIĘTY SPOKÓJ”

Utwór, który zachęca nas do zatrzymania się na chwilę i dostrzeżenia piękna tego co nas otacza, w świątecznej kompozycji.

Marcin Szczurski może być znany szerszej publice ze swojego profilu na TikToku, obserwowanego przez ponad 100 tysięcy użytkowników, czy chociażby zwycięstw w programie “Jaka to melodia”. Na swoim koncie ma już spore zaplecze artystyczne zarówno w aspekcie muzycznym, jak i literackim. Jego twórczość wspiera również wiele stacji radiowych, m.in. Trójka, Radio Wnet, czy Radio Top i wygenerowała również ponad 3 miliony wyświetleń, streamów i odsłuchów w portalach takich jak YouTube, TikTok, czy Spotify. Nie ma więc wątpliwości, że nowy singiel będzie kolejnym sukcesem Marcina!

Nowa piosenka Marcina Szczurskiego jest typowo świąteczna oraz co podkreśla Artysta, wykonana przez chłopaka, a głównie piosenki świąteczne są śpiewane przez kobiety. Przesłanie utworu dotyczy spokoju – tego, żeby w biegu codzienności się zatrzymać, znaleźć chwilę wytchnienia, docenić ludzi dookoła i cieszyć się z tej chwili z bliskimi. “Święty spokój” jest też o tym, że w każdym z nas jest pierwiastek dobra – trzeba go tylko odkryć i starać się pielęgnować, nie tylko w Święta.

Muzycznie utwór jest utrzymany w rytmach radiowego popu w świątecznych klimatach. Jest to więc idealna propozycja na czekającą już za rogiem porę roku. Cała kompozycja opatrzona jest radosnymi rytmami wydobywającymi się z użytych w utworze dzwoneczków i typowych świątecznych instrumentów.

Artysta ma w planach wydanie dwóch kolejnych płyt, co nastąpi już w następnym roku. “Muzykoterapia” (akustycznie) i “Muzykoterapia” (tanecznie), to krążki, które będą pewnego rodzaju zwieńczeniem pracy Marcina jako muzykoterapeuty. Przybiorą one formę autoterapii, ale też obserwacji i analizy na temat emocjonalnego konstruktu i kondycji człowieka we współczesnym świecie za pomocą muzyki. Najbliższe publikacje ukażą się w klimatach tanecznych i akustycznych, ponieważ Artysta chce, aby każdy mógł znaleźć w nich coś dla siebie. 

Marcin Szczurski to artysta, który jest związany ze światem muzyki już od najmłodszych lat. Do śpiewania skłoniła go samotność i problemy, które dotykały go zarówno w szkole, jak i w domu. Traktował to jak ucieczkę, która go uratowała, dlatego nie wyobraża sobie obecnie życia w inny sposób, niż tworząc muzykę. Jego motywację i zaangażowanie można zauważyć chociażby po jego ogromnych osiągnięciach, zarówno na polskiej, jak i zagranicznej scenie muzycznej. Marcin na swoim koncie ma takie sukcesy jak: supporty koncertowe przed Blue Cafe, Krzysztofem Krawczykiem, czy Golcem Uorkiestrom, dojście do finału preselekcji do Eurowizji w San Marino 2022, ponad 20 pre-nominacji do nagród Fryderyk, czy dotarcie do półfinału francuskiego “Mam talent”. Poza tym ma już za sobą swoją własną trasę koncertową, solowy album i dużo piosenek, które osiągały bardzo dobre wyniki i były wspierane przez sporą ilość stacji radiowych i nie tylko. 

Artysta ma jednak również inne zainteresowania niż sama muzyka. Na co dzień pracuje w branży IT, inwestuje w nieruchomości i kształci się na psychoterapeutę. Psychologiczne zainteresowania przekładają się więc na bardzo trafne i głębokie przekazy płynące z jego twórczości. Poza tym wydał również książkę dla dzieci i dorosłych pod tytułem “Świat bez internetu”. 

Social media Marcina:

  • Instagram: mszczurski
  • TikTok: marcinszczurskimusic
  • Facebook: Marcin Szczurski