Stypendystka MEN, Prezesa Rady Ministrów oraz laureatka licznych konkursów wokalnych w kraju.

Singiel (Radio)

Posłuchaj więcej naszych singli

Teledysk

Artysta z rejonu: Toruń / kujawsko-pomorskie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaAnthony Little
  • TekstKasia Muszyńska, Dominika Sztonyk
  • ISRCPL-96P-21-00002
  • DystrybutorAgora
  • WydawcaID Records

Informacje o tym singlu

Od ballady do umiarkowanego popu, nastraja pozytywnie.

Do singla powstał teledysk w pięknych okolicznościach przyrody, obrazujący ten singiel.

Po licznych nagrodach i wyróżnieniach w konkursach wokalnych przyszedł czas na solowy i autorski utwór. Piękna, nieustannie rosnąca emocjonalnie ze słuchaczem piosenka na temat bliski każdemu z nas, szczera i zaskakująco radosna – taka jest SzczeRAdość – debiutancki singiel Dominiki Sztonyk.

“SzczeRAdość” to tylko z pozoru i tylko w pierwszych taktach melodyjna ballada. To nie tylko muzycznie, ale także w warstwie tekstowej dość przekorny utwór. Sam tytuł można czytać na dwa sposoby. Piosenka jest dość szczera, czyli ma wyrażać prawdę o codziennych naszych zmaganiach, upadkach, problemach i zniechęceniu. Ale pokazuje też radość, przekonuje, że należy się cieszyć każdą chwilą, być wdzięcznym za to, co mamy. Dominika bawi się zarówno w tekście, jak i muzyce. Artystka mówi wprost: Ludzie zamykają się w sobie, dopasowują się do ogółu. A nie tak powinno być.

Przesłanie singla jest szczere, ale jednocześnie bardzo optymistyczne – Artystka zachęca do poznawania lepiej siebie, własnych wad i zalet, zaakceptowania ich i dostosowania do nich swoich działań w kierunku osiągania własnych celów: “Każdy z nas jest inny, niepowtarzalny, każdy ma jakieś wady i zalety. Ważne jest, żeby ludzie potrafili to dostrzec w drugim człowieku, ale przede wszystkim, żeby to dostrzegali sami w sobie” – mówi Artystka.

Muzycznie produkcja “rozkręca” się wraz ze słuchaczem. Początek to balladowy i bajkowy klimat ale im bliżej końca tym piosenka nabiera coraz większego tempa a aranżacja zyskuje na nowych brzmieniach oraz dynamice. To taki muzyczny obraz jak zmienia się nasz nastrój wraz z uświadomieniem sobie, że mamy jednak z czego się cieszyć, gdy zamiast ku niepewności chylimy się jednak w stronę upragnionego powodu do radości. 

Klip nakręcony został w Toruniu, w którym Artystka od wielu lat mieszka. Dominuje w nim beztroski klimat, który zachęca do spojrzenia na życie z innej perspektywy. Lato to czas, żeby się zatrzymać. Bajkowe obrazy, las, park, pole, rzeka pozwalają na wyciszenie. Scenariusz klipu, ku zaskoczeniu, przeniósł się jednak do prawdziwego życia – w dniu kręcenia klipu rozpętała się ogromna burza i wydawało się, że bardzo pokrzyżuje ona plany ekipy. Niespodziewanie jednak – mimo całkowitego zachmurzenia – nagle wyszło słońce i cały scenariusz został urzeczywistniony w teledysku. “Dlatego nie należy tracić nadziei tak długo, jak to możliwe – trzeba wierzyć, dostrzegać nowe możliwości, czasami poczekać, a okazuje się, że nasze pragnienia stają się rzeczywistością” – dodaje Dominika. Przykład ten jest dowodem, że najlepsze scenariusze mogą powstawać w naszej wyobraźni, ale samo życie także może być zaskakujące.

Dominika Sztonyk to tegoroczna maturzystka, stypendystka MEN oraz Prezesa Rady Ministrów, która nieustannie doskonali się muzycznie, tekstowo, a także aktorsko

Social media Artysty:

  • instagram: domasztyk
  • tiktok: dosiaaa25 (domasztyk)