Artysta z rejonu: Ełk

Okładka i info

Dane

  • MuzykaAgata Trawczyńska
  • TekstAgata Trawczyńska, Tomasz Trawczyński
  • ProdukcjaGold's Production, Robert Kruszewski
  • Premiera19.05.2023
  • ISRCPL96P2300034
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

Agata Trawczyńska z debiutanckim utworem w klasycznie przyjemnym, popowym stylu.

Melodyjna i radiowa forma przekazu współczesnego świata.

Utwór “Sztuczne twarze” mówi o świecie, który często jest nieprawdziwy, nierealny i sztuczny – o świecie, z którym człowiek oswoił się na tyle, że ta nieprawdziwość przestaje mu już w pewnym momencie przeszkadzać. Prawdziwy i szczery tekst w połączeniu z popowym brzmieniem nadaje singlowi dojrzałego a zarazem nowoczesnego tonu. Elektroniczne, żywe dźwięki i wyraźny, mocny wokal sprawiają, że singiel bardzo szybko wpada w ucho i zostaje z odbiorcą na dłużej.

Często boimy się być sobą, zapominamy kim byliśmy i jacy byliśmy kiedyś. I w tej piosence pojawia się nasza przeszłość, która przypomina nam o sobie, która próbuje uruchomić wspomnienia nacechowane takimi wartościami jak bycie sobą: pomimo wad, pomimo przeróżnych niedoskonałości. Prawdę bez filtrów odnajdziesz w sobie… – podsumowuje Artystka.

Debiutantka przez wiele lat sięgała różnych scen muzycznych, jednak jak sama twierdzi, nigdy nie miała odwagi sięgnąć po własną twórczość. W swoją muzyczną przyszłość uwierzyła biorąc udział w programie “Szansa na sukces”. Najpierw na czterdzieste urodziny dostałam mikrofon studyjny, który kolejny rok przeleżał w szafie. On mentalnie przygotowywał mnie, że jest jeszcze coś fajnego muzycznie przede mną – dodaje Agata. W niedalekiej przyszłości planuje wydać swoją debiutancką płytę, która ma być bardzo różnorodna. Zapowiada zarówno radiowe jak i nostalgiczne utwory, a każdy kolejny będzie miał inny przekaz oraz wymiar, który przeniesie słuchacza w zupełnie inną rzeczywistość. Muzyka którą tworzy Artystka odzwierciedla jej wrażliwość, emocjonalność oraz energię – odnajduje się w takich gatunkach jak pop czy soul.

Agata Trawczyńska dwukrotnie reprezentowała Polskę podczas 30-tego oraz 31-wszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Paryżu i brała udział w wielu koncertach. Na zaproszenie Prezydenta Miasta Ełk zaśpiewała swoje dwa autorskie utwory jako gość specjalny podczas Gali wręczenia nagród Białej Lilii. Artystka to również twórczyni projektu charytatywnego “Orkiestra aniołów dla Hanii”, który dzięki wielkiemu, muzycznemu zaangażowaniu ludzi, pomógł poważnie chorej dziewczynce. W ramach akcji odbyły się trzy edycje koncertów online, w których wzięli udział także znani artyści, m.in. Magda Steczkowska, Piotr Karpienia, Kabaret Młodych Panów czy uczestnicy The Voice of Poland oraz Mam talent.

Wokalistka na co dzień pracuje jako pedagog w oddziale Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Adopcyjnego w Olsztynie. Jest tam również trenerem programu PRIDE, w ramach którego szkoli kandydatów na rodziców adopcyjnych. Prowadzi także terapię pedagogiczną z elementami muzykoterapii i uczestniczy w zajęciach wokalnych prowadzonych przez szkołę „Vocaling Sylwia Wasilewska”, a w przeszłości ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie akordeonu.