Artysta z rejonu: Pomorze Gdańskie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaDominika Kwiatkowska, Bartosz Zielony
  • TekstDominika Kwiatkowska, Bartosz Zielony
  • ProdukcjaTABB
  • Mix / MasterTABB
  • Premiera24.11.2023
  • ISRCPL96P2300086
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | Ingrooves

Informacje o tym singlu

Nowy hit Dominiki Kwiatkowskiej propozycją do Eurowizji!

Niezwykle klimatyczny i dojrzały singiel z elementami folku.

„To ja?” jest historią pisaną na podstawie własnych przeżyć. Utwór opowiada o trudnej walce o siebie, o chęci odejścia (śmierci) i jednoczesnej potrzebie życia, dążeniu do szczęścia. To walka w której musisz odnaleźć siebie w tym całym bałaganie życia. Odnaleźć to właściwe i prawdziwe “JA”. Forma piosenki napisana jest jako wewnętrzna rozmowa z samą sobą.

„Błądzi w nocy,  za dnia z uśmiechem w życie gra” to takie prawdziwe w dzisiejszym świecie zdanie. Często zakładamy maski i udajemy, że wszystko jest okej, w tym samym momencie tocząc w środku walkę o siebie. Zapytajmy czasami bezinteresownie bliskie osoby czy wszystko u nich dobrze. Razem łatwiej walczyć. Nie bójmy się prosić o pomoc i nie bójmy się tej pomocy dawać bezinteresownie – dodaje Dominika.

Poprzez te piosenkę chciałabym przekazać jak ważne jest, aby żyć w zgodzie z samym sobą. Jak ciężko jest odnaleźć prawdziwego siebie w momencie  mentalnego marazmu (załamania, depresji). Na własnym przykładzie chxe pokazać że to pierwszy i najważniejszy krok w tej bitwie (walce).

Artystka miała szansę śpiewać z gwiazdami oraz koncertować na deskach wielkich festiwalowych scen, między innymi Sylwii Grzeszczak podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów. Wystąpiła również na deskach Opery Leśnej podczas Sopot TOP OF THE TOP Festival w TVN, a także w trakcie trasy koncertowej radia RMF MAXX i koncertów z innymi artystami – np. Izabelą Trojanowską. Brała także udział w polsatowskim talent-show “Śpiewajmy razem. All together now”. W przyszłości planuje wydać swoją debiutancką płytę i konsekwentnie dąży do celu, cały czas podnosząc sobie muzyczną poprzeczkę. Na swoim koncie ma już kilka popularnych utwór, takich jak “Potwór”, “Ty” czy “Loki”. Wszystkie trzy single przygotowała we współpracy z Tabbem. 

Na co dzień jest perfekcjonistką, którą cechuje optymistyczne podejście do życia. Kocha ludzi i życie, a także góry i sport – prowadzi zajęcia fitness na trampolinach oraz zumbę.