Artysta z rejonu: zachodniopomorskie / Szczecin + śląskie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaLaura Monaco, Joseph J. Martino
  • TekstAlicja Olschowsky
  • ISRCPL-96P-22-00009
  • WydawcaID Records
  • DystrybucjaAgora

Informacje o tym singlu

Nieoczywisty alternatywny pop z tekstem skłaniającym do przemyśleń. Trochę ballady, trochę energicznego, żywego brzmienia.

Do singla dostępny jest teledysk nakręcony m.in. w nadmorskich sceneriach z dużym naciskiem na wizerunek Artystki ukazanym poprzez artystyczne ujęcia.

Alicja Olschowsky – wokalistka i skrzypaczka debiutuje w utworze, który z jednej strony może zwrócić uwagę fanów energicznych rytmów a z drugiej… ballad. Efektem tego jest mix popu z alternatywą, w którym Artystka z jednej strony nakręca słuchacza, aby nie czekał i szukał swojego szczęścia w życiu dając sobie na nie szansę a z drugiej… zadaje pytanie – czy aby na pewno wszystkim jest ono pisane? Tak, jak w życiu , tak i w debiutanckim singlu Alicji, słuchacz raz dostaje marchewkę, a raz kij, i tylko od każdego z nas zależy których momentów w naszym życiu będzie więcej…

Ostatnie lata  pandemii (a teraz i wojny na Ukrainie), pokazują jak wszystko może się zmienić. W dniu dzisiejszym jesteśmy odpowiedzialni za swoje szczęście i miłość, jednak pozostaje jeszcze pytanie czy aby każdy je znajdzie w swoim życiu? Piosenka pozostawia słuchacza z tą chwilą refleksji. 

“Ludzie często tkwią w czymś co nie daje im wystarczająco szczęścia, boją się zmian. Wierzą że “lepsze jeszcze przyjdzie” odkładając ważne decyzje na później, niejednokrotnie męcząc się w relacjach w których nie są szczęśliwi. Zapominamy jednak że żyjemy tu i teraz, że jutro wcale może nie nadejść. To w tej chwili jesteśmy odpowiedzialni za swoje szczęście. Ale pozostaje jeszcze pytanie czy każdemu pisane jest to szczęście…? “ – wyjaśnia znaczenie swojego singla Artystka.

Piosenka ma nietypową konstrukcję, stylistycznie utrzymana jest między popem a alternatywą. Zazwyczaj to refreny bywają tym bardziej energicznym momentem utworu, tutaj jest nieco inaczej – to zwrotki mają skoczny i bardziej przebojowy charakter, natomiast chorusy cechuje emocjonalność… ale wcale nie taka “balladowa”. Nie sposób odmówić energii tym fragmentom utworu i mimo zmiany tempa zdecydowanie są kulminacyjnymi momentami singla.

Alicja uwielbia tworzyć i mimo wydania dopiero debiutanckiego singla, myśli już o płycie: “Każda moja piosenka ma jakąś swoją historię – dotyczy bezpośrednio mnie, czy też osób mnie otaczających. Chcę zawrzeć na płycie “małe preludium” różnych historii, z nadzieją że każdy słuchacz znajdzie w nich swoją.” – opowiada. W swojej twórczości stawia na połączenie wokalu ze skrzypcami stąd partii tego instrumentu na pewno na krążku nie zabraknie.

Teledysk został zrealizowany częściowo w Szczecinie oraz nad polskim morzem – na plaży i na molo w Międzyzdrojach. Video obrazuje zróżnicowanie zwrotek i refrenów , a także emocji, które jeszcze wyraźniej ukazują emocjonalność singla. Nie mogło także zabraknąć skrzypcowych wstawek – instrument ten nie tylko widać ale także słychać w utworze, w którym Artystka nie tylko śpiewa, ale także gra na skrzypcach.

Alicja to wykształcona muzycznie i wokalnie Artystka, a także skrzypaczka. Potrafi też grać na fortepianie. Próbowała swoich sił w talent-shows, a także została wielokrotną laureatką i wyróżnioną uczestniczką licznych festiwali i konkursów wokalnych w Polsce i zagranicą. Artystka ma za sobą także występy na licznych polskich scenach, a do najważniejszych osiągnięć zalicza występ na jednej scenie z C-Bool’em, można ją także oglądać w taneczno-wokalnej rewii “Maraquja Show” w roli zarówno wokalistki jak i skrzypaczki.

Oprócz muzyki Alicja uwielbia też tańczyć, trenuje nawet taniec brzucha. Muzyką uwielbia zarażać także dzieci, a ostatnio w czasach pandemii odnalazła w sobie pasję do krawiectwa, czego efektem jest własnoręcznie uszyta suknia, którą możemy podziwiać w teledysku do jej debiutanckiego singla “Tylko trochę” .

Social media Artysty:

  • Instagram: alicjaolschowsky
  • facebook: Alicja Olschowsky Music