Artysta z rejonu: Bielsko-Biała, Warszawa / Śląskie, Mazowieckie

Okładka i info

Dane

  • MuzykaJan Drabek, Szymon Smoter
  • TekstJan Drabek, Szymon Smoter, Julia Kwiatkowska
  • ProdukcjJan Drabek, Szymon Smoter
  • ISRCPL96P2200067
  • Wydawca i managementID Records
  • DystrybucjaUniversal Music Polska | InGrooves

Informacje o tym singlu

PÓŁNOC I JULYA W PRZYJEMNYM ZIMOWYM LETNIACZKU “WARSTWY”

Ciągłe zmiany pomiędzy dwójką zakochanych, niczym zmieniające się wciąż pory roku, w letniej aranżacji.

“Warstwy” to nowa piosenka powstała w wyniku połączenia sił Północy i Julyi. Jest to prosta, niezobowiązująca kompozycja, która w sposób metaforyczny pokazuje zmiany jakie zachodzą między dwojgiem kochających się ludzi na płaszczyźnie emocjonalnej, porównując je do zmieniających się pór roku. Zarówno chłopcy z Północy, jak i Julya to Artyści o znaczących sukcesach radiowych, którzy od samego początku odnoszą coraz to większe sukcesy. Połączenie to może dać zatem naprawdę zaskakujące efekty!

Nowy utwór tej trójki Artystów opowiada o tym, że mimo panującego na zewnątrz chłodu nadchodzącej zimy oraz widoku jak chłodna może być relacja dwójki zakochanych, to tak naprawdę powszechne pragnienie promieni słońca może odnowić ciepło w ich sercach, czego szczerze pragną. W taki kontrastowy sposób została zbudowana ta piosenka. Tekst opowiada więc o owych zmianach w relacji na przykładzie zimy i lata. Lekka, niczym płatek śniegu, melodia wokali, a do tego bardzo letni i wakacyjny aranż, pozwala na kontrastowe, lecz bardzo spójne zestawienie ze sobą tych elementów.

„Piosenka opowiada o zmianach w relacji, jakie zachodzą pomiędzy dwójką bardzo bliskich dla siebie osób. Chcemy nią przekazać, że w relacjach nieraz może pojawić się zimno, jednak trzeba pamiętać o tym, żeby ciepło bijące z serca, nie wygasło. Pamiętać, żeby dawać drugiej osobie dużo miłości i dobrych emocji, pomimo gorszych chwil, żeby trzymać się razem i wspólnie budować dalszą relacje, wspólnie wychodzić z zimnych chwil.” – wyjaśniają Artyści.

Muzycznie utwór jest utrzymany w brzmieniach przyjemnego radiowego popu. Dodatkowo, połączenie wyjątkowych wokali tych Artystów wprowadza do piosenki różnorodność i nadaje jej większej dynamiki. Sam klimat jaki panuje w muzyce zdecydowanie kojarzy się z letnimi rytmami, dlatego jest to świetna propozycja, która wprowadzi odrobinę ciepła w chłodne zimowe dni.

Teledysk do utworu utrzymany jest w jesiennej, chłodnej scenerii, z mocnym udziałem natury. Na pierwszy rzut oka może zatem wydawać się ponury i zimny, jednak emocje pomiędzy bohaterami jakie uwydatniają się z każdą chwilą, wypełniają całą aranżację ciepłem i radością.

Jan i Szymon z muzyką są związani już od najmłodszych lat. Nawet życie zawodowe każdego z nich ściśle łączy się z artystycznym światem. Jan bowiem jest kwalifikowanym fotografem, a Szymon nauczycielem i realizatorem dźwięku. Dzięki zainteresowaniom chłopaków możemy zatem liczyć na realizację ich twórczości z niesamowitą starannością i autentycznością, nie tylko w aspekcie muzycznym. O samowystarczalności chłopaków świadczy przede wszystkim to, że sami tworzą instrumentale, piszą teksty, tworzą scenariusze, montują teledyski, czy wykonują sesje zdjęciowe. Jan i Szymon mają więc największy udział w swojej twórczości, co wiąże się też z tym co kieruje ich w tworzeniu muzyki, czyli przelewaniem na dźwięki ich własnych emocji.

Julya jest wokalistką, jednak nie ogranicza się do samego śpiewania, gdyż poza tym tworzy swoją własną muzykę i pisze teksty. Artystka rozwija się również jako influencerka działając w głównej mierze na TikToku, gdzie zgromadziła już ponad 170 tysięcy obserwatorów. Muzyka królowała w życiu Julii już od najmłodszych lat, jednak jej prawdziwa przygoda zaczęła się od konkursu #wtys, który otworzył jej drzwi do świata muzyki, gdzie została dostrzeżona przez aktualnego właściciela ID Records, a prawdziwe zamieszanie wprowadził w jej życiu konkurs #talentobranie, którego była laureatką i dzięki temu zdobyła większy rozgłos w świecie mediów. Aktualnie Julya chce tworzyć muzykę, która zrzesza ludzi i daje im siłę, zaraża swoich fanów optymizmem i niesamowitą energią. Artystka ma już też plany związane z długogrającym albumem i pracuje nad nowymi utworami.

Social media Północy i Julii :

  • Instagram: polnoc_music, julya.music
  • Facebook: Północ Music, Julya.music
  • TikTok: polnoc.music, julya.music