Michał jest finalistą Voice of Poland 11, zdobywca I wyróżnienia w kategorii SuperJedynek “SuperDebiut” podczas 52. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Singiel (Radio)

Posłuchaj więcej naszych singli

Teledysk

Artysta z rejonu: dolnośląskie / Wrocław

Okładka i info

Dane

  • MuzykaMichał Bober
  • TekstMichał Bober
  • WydawcaID Records

Informacje o tym singlu

Popowy z elementami soulu singiel uznanego już wokalisty z programu Voice of Poland. Utwór ma szansę trafić do szerokiego grona odbiorców za sprawą chwytliwej melodii, świetnej produkcji, ale także charakterystycznego stylu muzycznego Artysty.

Do singla dostępny jest nagrany profesjonalny teledysk.

Michał Bober – finalista XI edycji Voice of Poland – przedstawia swój nowy singiel – “Zatrzymać Czas”, zapowiadając jednocześnie swój pierwszy solowy krążek, który nadejdzie w tym roku. To solidna dawka muzyki zarejestrowana na żywych instrumentach w wykonaniu wspieranego już przez fanów Michała, którego wokal  przypomina nieco Andrzeja Zauchę i Zbigniewa Wodeckiego. Chwytliwa melodia i charakterystyczny styl muzyczny Artysty dopełniają całości gwarantując przyjemne popowo-soulowe doznania dla słuchacza.

Singiel pełni formę autobiograficzną dla Artysty – Michał po sukcesie w talent-show nieustannie stara się odznaczać na polskiej scenie muzycznej swoją obecność. Jak twierdzi – doznał wówczas “muzycznego przebudzenia”, co mocno wpłynęło na jego codzienne życie. “Jako dojrzały Artysta staram się korzystać z każdej chwili, być tu i teraz, korzystać w pełni z życia bez względu na upływający czas” – dodaje.

Michał stara się nie wracać już do przeszłości, choć ta także pełna była pozytywnych momentów na jego drodze artystycznej. Wyróżnienie podczas SuperDebiutów w ramach 52. KFPP Opole, ćwierćfinał X-Factora z zespołem, który współtworzył – Soul City – to tylko część wcześniejszych sukcesów Michała, w wyniku których już wcześniej dał się poznać fanom. Artysta myśli jednak już tylko o tym co nadejdzie, chcąc by pozytywne konsekwencje sukcesu z Voice’a  pozostały z nim na dłużej – “Zatrzymać czas” to próba uchwycenia chwili, tego co się dzieje teraz i umiejętność przeżycia tego w pełni” – dodaje Artysta od siebie.

Klip nakręcony został w klubowym klimacie – jest dynamiczny, pozytywny, niesie jasny przekaz. W teledysku udział wzięli najbliżsi przyjaciele Artysty, którego skład nie jest przypadkowy. “Zatrzymać Czas” to dopiero pierwszy singiel zwiastujący płytę, która ukaże się w tym roku. “Zależało nam, aby to właśnie bliskie dla nas osoby były z nami w tej ważnej dla nas chwili, naszego wspólnego debiutu z muzyką autorską” – tłumaczy skład swojego “teamu” w klipie Artysta. Dostrzec można więc w chórkach Natalię Szczypułę – także finalistkę Voice of Poland – oraz Annę Malek, z którymi Artysta poznał się na planie show (Annę także w X Factorze w zespole Soul City, w którym Michał także występował) a ich drogi artystyczne od tego czasu zdarzają się przeplatać.

Michał Bober na codzień jest nie tylko muzykiem, ale także współprowadzącym audycję “Nie-Tylko Jazzem” we Wrocławskim Radiu RAM. Jest także zafascynowany muzyczną kulturą rosyjską – reprezentował Polskę wraz z Moniką Wiśniowską-Basel (także znaną z Voice of Poland) na festiwalu “New Wave” – największym rosyjskim festiwalu młodych talentów. W wolnym czasie Artysta zgłębia także historię własnej rodziny oraz podróżuje.

Social media Artysty:

  • instagram: michalbober